ترکیه دانشگاه های بین المللی و بسیار معتبری دارد که در شهر های مختلف این کشور قرار گرفته اند. دانشگاه های کشور ترکیه با برنامه های تحصیلی متنوع و کیفیت بالای آموزش، همواره دانشجویان بسیاری از سراسر جهان را جذب خود می کنند. به دلیل نزدیکی کشور ترکیه و شباهت های فرهنگی بسیار زیاد آن با ایران، همواره متقاضیان بسیاری خواهان ادامه تحصیل در این کشور هستند. ما در این مقاله از هلدینگ هلی ویزا، قصد داریم بهترین شهر های ترکیه برای تحصیل را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

تحصیل در شهر استانبول ترکیه

جدا از این که استانبول شهری زیبا و توریستی است، یکی از بهترین شهر های ترکیه برای تحصیل نیز محسوب می شود. همین موضوع باعث می شود که این شهر گزینه ای مناسب برای تحصیل باشد. به منظور تحصیل در شهر استانبول، نیاز است در آزمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه شرکت کرده و یا شهریه دانشگاه های خصوصی را پرداخت کنید. البته به این نکته توجه کنید که برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه پذیرش بدون کنکور و با پرداخت شهریه نیز دارند. در ادامه شرایط تحصیلی در شهر استانبول را بررسی می کنیم:

✓ دانشگاه های دولتی شهر استانبول ترکیه

دانشگاه بغازیچی، دانشگاه گالاتاسرای، دانشگاه استانبول، دانشگاه فنی ییلدیز، دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه معمار سینان از مهم ترین دانشگاه های دولتی ای هستند که در شهر استانبول قرار گرفته اند. برای ادامه تحصیل در هریک از این دانشگاه ها، لازم است در آزمون ورودی شرکت کنید. برای تحصیل رشته پزشکی در ترکیه این شهر درخواست بالایی دارد.

✓ دانشگاه های خصوصی استانبول ترکیه

از اواخر قرن بیستم، دانشگاه هایی تحت عنوان دانشگاه خصوصی در شهر استانبول تاسیس شد. برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها، نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست و تنها با پرداخت شهریه می توان در این مراکز آموزشی تحصیل کرد. از مهم ترین دانشگاه های خصوصی شهر استانبول، می توان به دانشگاه کوچ، دانشگاه اوکان، دانشگاه نیشانتاشی، دانشگاه سابانجی و دانشگاه آیدین استانبول اشاره کرد.برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه این قبیل دانشگاه ها مناسب تر هستند.

✓ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استانبول

برای پذیرش از دانشگاه های شهر استانبول، لازم است در آزمون ورودی دانشگاه ها نمره قبولی کسب کنید. در گذشته، افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را داشتند، لازم بود در آزمون سراسری این کشور شرکت کنند؛ اما امروزه آزمون ورودی دانشگاه ها به صورت همزمان و سراسری برگزار نمی شود. بعضی از دانشگاه ها ۳ بار در سال و بعضی از آن تنها یکبار در سال اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. نوع آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه، به زبان تدریس آن ها بستگی دارد. آزمون سات، یوس و جی مت از جمله آزمون های متداول دانشگاه های این کشور هستند.

✓ هزینه مسکن در استانبول ترکیه

برای تحصیل در استانبول، لازم است از هزینه مسکن در این شهر مطلع باشید. تقریبا در تمام دانشگاه های این شهر، اقامتگاه های متنوعی برای دانشجویان تدارک دیده شده است. با دریافت بورسیه تحصیلی این دانشگاه ها، می توان به صورت رایگان از این امکانات استفاده کرد. در صورتی که قصد دارید مسکن اجاره کنید و در ترکیه اقامت داشته باشید، لازم است از میزان هزینه مسکن در شهر های مختلف این کشور آگاهی داشته باشید. اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر استانبول حدود ۲۲۹۰ لیر و آپارتمان ۳ خوابه حدود ۴۰۰۰ لیر می باشد. اگر همین آپارتمان ها را در خارج از شهر اجاره کنید، هزینه ماهیانه آن ها به ترتیب حدود ۱۳۲۰ و ۲۳۳۰ لیر خواهد بود. قیمت هر متر مربع آپارتمان نیز در مرکز شهر استانبول حدود ۹۴۰۰ لیر و در خارج از مرکز شهر حدود ۴۸۰۰ لیر است.

✓ آب و هوای استانبول

استانبول معمولا دارای آب و هوایی گرم، خشک، مرطوب و بدون ابر است؛ اما زمستان های این شهر طولانی، بادی، سرد و نیمه ابری می باشد. تابستان های شهر استانبول معمولا سه ماه طول می کشد. گرم ترین روز های آن اواخر جولای بوده که دما به حدود ۳۰ درجه می رسد. زمستان های شهر استانبول نیز معمولا ۴ ماه است و در این مدت دما زیر ۱۲ درجه قرار دارد.

✓ اقامت در شهر استانبول بعد از تحصیل

اکثر دانشجویانی که در شهر استانبول ترکیه تحصیل می کنند، پس از فارغ التحصیلی تمایل دارند به زندگی در این شهر ادامه دهند. دولت ترکیه نیز قوانین خاصی برای اخذ اقامت دانشجویان خارجی تعیین کرده است که به وسیله آن می تواند از نیروی متخصص خارجی بهره ببرد. چنانچه افراد بتوانند به مدت پنج سال متوالی در یکی از شرکت های استانبول کار کنند، می توانند اقامت دائم و پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

تحصیل در شهر آنکارا ترکیه

این شهر نیز یکی از بهترین شهر های ترکیه برای تحصیل محسوب می شود. آنکارا پایتخت ترکیه و دومین شهر مهم آن پس از استانبول محسوب است. این شهر در قسمت مرکزی منطقه آناتولی قرار گرفته است. نام باستانی آنکارا، آنسریا است که از واژه سلتی به معنای لنگر گرفته شده است. این شهر زمستان هایی سرد و برفی و تابستان هایی گرم و خشک دارد. میانگین بارندگی سالانه این شهر ۴۱۴ میلی متر است که بیش تر در بهار و پاییز رخ می دهد. در ادامه شرایط تحصیلی در شهر آنکارا را بررسی می کنیم:

✓ دانشگاه های مناسب تحصیل در آنکارا

از آنجایی که آنکارا یکی از بهترین شهر های ترکیه برای تحصیل است، موسسات معتبر و شناخته شده ای در آن قرار دارد. دانشجویان می توانند این مراکز آموزشی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. دانشگاه های ترکیه به ۲ نوع خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. این شهر دارای ۷ دانشگاه دولتی و ۷ دانشگاه خصوصی است. از جمله معتبر ترین دانشگاه های ترکیه می توان به دانشگاه آتلیم، دانشگاه باشکنت، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه غازی، دانشگاه آنکارا، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه اقتصاد و فناوری TOBB، دانشگاه یلدیریم و آکادمی پزشکی نظامی گونه اشاره کرد. دانشگاه های این شهر مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به دو زبان انگلیسی و ترکی ارائه می دهند. پر طرفدار ترین رشته های تحصیلی در این شهر شامل طراحی، مدیریت، علوم پزشکی، علوم فناوری، موسیقی، معماری، مهندسی، بیوتکنولوژی، حقوق و علوم سیاسی می شوند.

✓ مزایای تحصیل در شهر آنکارا

شهر آنکارا مردمانی به شدت مهمان نواز و خونگرم دارد. این شهر بسیار توسعه یافته بوده و از امکانات پیشرفته ای برخودار است. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این شهر، به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند؛ زیرا با توجه به درآمد زا بودن استفاده از دانشجویان بین المللی، کشور ترکیه راهکار های بسیار راحتی برای پذیرش دانشجو در نظر گرفته است. برای شرکت در برنامه تحصیل به زبان ترکی، لازم است ابتدا در دوره های زبان شرکت کنند‌. پس از تایید صلاحیت و قبولی در آزمون تومر، فرد می تواند در دوره های تحصیلی به زبان ترکی شرکت کند. مطابق آخرین رتبه بندی های جهانی، دانشگاه های شهر آنکارا در بین برترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل قرار گرفته اند. در حقیقت می توان گفت که مدرک این دانشگاه ها آینده شغلی دانشجویان را تضمین می کند. جذاب ترین مزیت تحصیل در آنکارا، نداشتن شرط سنی است که شانس علاقمندان را برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این شهر راحت تر می کند.

✓ شرایط تحصیل در آنکارا

دریافت پذیرش از دانشگاه های شهر آنکارا، با توجه به رشته مورد نظر با دو روش با آزمون و بدون آزمون انجام می شود. همچنین دروس در دانشگاه های شهر آنکارا به دو زبان انگلیسی و ترکی ارائه داده می شوند. افرادی که زبان اصلی آن ها انگلیسی نیست برای اخذ پذیرش از دانشگاه های شهر آنکارا لازم است یک مدرک زبان معتبر مانند تافل، کمبریج و یا آیلتس ارائه بدهند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که داوطلبان باید حد نصاب نمره دانشگاه مورد نظر را در آزمون زبان کسب کنند؛ مثلا حداقل نمره زبان برای دانشگاه حاجت تپه نمره ۶ در آزمون آیلتس است.

✓ تحصیل در مقطع کارشناسی در آنکارا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های شهر آنکارا، لازم است فرد با توجه به دانشگاه مورد نظر خود، در یکی از آزمون های یوس و یا سات شرکت کند. البته بسیاری از دانشگاه های شهر آنکارا بدون شرکت در آزمون، دانشجو می پذیرند. متقاضیان برای اخذ پذیرش در دانشگاه های این شهر، باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریز نمرات با حداقل معدل ۱۴ را به زبان انگلیسی و یا ترکی ترجمه کرده و در اختیار دانشگاه قرار دهند.

تحصیل در شهر ازمیر ترکیه

این شهر سومین شهر بزرگ ترکیه محسوب می شود و دارای ۹ دانشگاه است. دانشگاه های شهر ازمیر جز دانشگاه های معتبر دنیا هستند. همه ساله دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها اقدام می کنند. به دلیل این که کشور ترکیه به ایران نزدیک است، شباهت های فرهنگی بسیاری میان مردم این کشور و مردم ایران وجود دارد؛ به همین دلیل افرادی زیادی خواهان ادامه تحصیل در کشور ترکیه هستند. ازمیر یکی از مناسب ترین شهر های تحصیلی این کشور است. این شهر با قدمت پنج هزار ساله خود، سومین شهر بزرگ ترکیه محسوب می شود. این شهر در مقایسه با سایر شهر های ترکیه، هزینه های تحصیلی بسیار پایین تری دارد. سه دانشگاه مطرح شهر ازمیر یعنی دانشگاه اژه، دوکوز ایلول و تکنولوژی، از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه محسوب می شوند که در سطح جهان نیز حرف های زیادی برای گفتن دارند. در ادامه شرایط تحصیلی در شهر ازمیر را بررسی می کنیم:

✓ لیست دانشگاه های شهر ازمیر به همراه رتبه کشوری

همانطور که گفته شد، دانشگاه های مختلفی در شهر ازمیر وجود دارد. این دانشگاه ها از کیفیت آموزشی بسیار خوبی برخوردارند. در ادامه لیست دانشگاه های شهر ازمیر را به همراه رتبه بندی آن ها، بررسی می کنیم:

۱- دانشگاه دولتی دموکراسی ازمیر رتبه ۱۶۵ کشور

۲- دانشگاه خصوصی اقتصاد رتبه ۴۹ کشور

۳- دانشگاه خصوصی یاشار ۶۷ کشور

۴- دانشگاه خصوصی اکونومی رتبه ۴۸ کشور

۵- دانشگاه دولتی باکرچای ازمیر رتبه ۱۷۰ کشور

۶- دانشگاه دولتی کاتب چلبی رتبه ۹۶ کشور

۷- دانشگاه دولتی دوکوز ایلول رتبه ۱۶ کشور

۸- دانشگاه دولتی اژه رتبه ۷ کشور

۹- دانشگاه دولتی تکنولوژی رتبه ۱۸ کشور

✓ دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران در ازمیر

همانطور که بیان شد، دانشگاه های شهر ازمیر ترکیه از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و موقعیت خوبی را برای تحصیل داوطلبان ایرانی فراهم کرده اند. برخی از دانشگاه های این شهر مورد تائید وزارت علوم بوده و مدرک آن ها در ایران معتبر است. از جمله این دانشگاه ها عبارتند از:

• دانشگاه اژه ازمیر

• دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر

• دانشگاه کاتب چلبی ازمیر

✓ مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های ازمیر

چنانچه قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های شهر ازمیر را دارید، لازم است مدارک تحصیلی زیر را آماده کرده و در موعد مقرر به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید؛ برخی از این مدارک شامل موارد زیر هستند:

• ارائه بیمه نامه و پاسپورت

• ارائه گواهی تمکن مالی

• ارائه مدرک شرکت در آزمون ورودی

• مدرک زبان

• ارائه مدرک دبیرستان با معدل حداقل ۱۲

• فرم آنلاین درخواست ثبت نام

✓ رشته های دانشگاه های شهر ازمیر ترکیه

همانطور که بیان شد ازمیر از بهترین شهر های ترکیه برای تحصیل محسوب می شود و رشته های مختلفی را در دانشگاه های خود ارائه می دهد. از جمله پرطرفدار ترین این رشته ها عبارتند از:

• رشته دندانپزشکی

• رشته طراحی

• رشته پرستاری

• رشته زیست شناسی

• رشته برنامه نویسی

• رشته فلسفه

• رشته حسابداری

• رشته مهندسی

• رشته مدیریت

• رشته هنر

• رشته علوم کامپیوتر

• رشته کشاورزی

• رشته بانکداری

• رشته روابط بین الملل

• رشته داروسازی

• رشته معماری

• رشته پزشکی

• رشته گردشگری

• رشته تغذیه و رژیم درمانی

• رشته علوم سیاسی

• رشته طراحی لباس

تحصیل در شهر بورسا ترکیه

بورسا نیز یکی از بهترین شهر های ترکیه برای تحصیل است. این شهر از شهر های برجسته منطقه مارمارا محسوب می شود و دارای آب و هوای  بسیار خوبی است. همچنین، این شهر دارای امکان تفریحی و تاریخی فراوانی می باشد. بورسا چهارمین شهر پر جمعیت ترکیه محسوب می شود و مرکز صنایع خودروسازی ترکیه است. به دلیل دانشگاه های بسیار معتبر در این شهر، شهر بورسا در وضعیت چند فرهنگی قرار دارد. در ادامه شرایط تحصیلی در شهر بورسا را بررسی می کنیم:

✓ لیست دانشگاه های شهر بورسا

در این شهر در مجموع ۳ دانشگاه وجود دارد که دو دانشگاه آن از دانشگاه های دولتی معتبر ترکیه محسوب می شوند. تنها دانشگاه خصوصی این شهر نیز بسیار جوان و تازه تاسیس است. یکی از دانشگاه های این شهر یعنی اولوداغ، مورد تائید وزارت علوم ایران است که این مسئله برای کسانی که پس از تحصیل در ترکیه قصد دارند در زمینه تحصیلی خود در ایران مشغول کار شوند، اهمیت دارد. سه دانشگاه شهر بورسا عبارتند از:

• دانشگاه اولوداغ بورسا

• دانشگاه فنی بورسا

• دانشگاه مودانیا بورسا

✓ سطح علمی دانشگاه های شهر بورسا

در مجموع کیفیت آموزش و سطح علمی دانشگاه های شهر بورسا مناسب است. دانشگاه های فنی و اولوداغ از دانشگاه های ریشه دار این منطقه محسوب می شوند. دانشگاه مودانیا نیز با وجود تازه تاسیس بودن، از سطح علمی بسیار مناسبی برخوردار است. دانشگاه های دولتی شهر بورسیا در اکثر برنامه های تبادل دانشجویی از جمله اراسموس، عضویت فعالی دارند.

✓ لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران در بورسا

اینکه دانشگاهی از دانشگاه های ترکیه مورد تائید وزارت علوم باشد، امتیاز بسیار مهمی محسوب می شود. یکی از اصلی ترین مزایای این موضوع، این است که فرد به راحتی می تواند با استفاده از مدرک خود در ایران مشغول به کار شود. در حال حاضر تنها دانشگاه دولتی اولوداغ با رتبه ۲۱ در بین دانشگاه های این کشور، مورد تائید وزارت علوم ایران قرار دارد. این دانشگاه به دلیل سطح بالای خود توانسته توجه دانشجویان ایرانی و خارجی بسیاری را به خود جلب کند. با این حال، وزارت بهداشت معیار های سختگیرانه تری برای تایید اعتبار مدرک دانشگاه های مختلف دارد و این معیار ها برای رشته های علوم پزشکی علل الخصوص پزشکی و دندانپزشکی، بسیار سخت گیرانه هستند. یکی از معیار های تائید و یا رد یک دانشگاه در وزارت بهداشت، تطابق محتوای آموزشی آن دانشگاه با دانشگاه های داخل ایران می باشد. همین موضوع باعث می شود که برخی از بهترین دانشگاه های ترکیه مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیستند. دانشگاه اولوداغ با وجود این که از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار است اما مورد تائید وزارت بهداشت نیست‌. بنابراین هیچ یک از دانشگاه های شهر بورسا مورد تائید ایران نیستند.

✓ چرا دانشگاه های شهر بورسا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث شود دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل در شهر بورسا باشند. از جمله این دلایل عبارتند از:

• هزینه پایین زندگی دانشجویی

• دسترسی آسان به پردیس های دانشجویی

• پردیس های بزرگ و مدرن

• حمایت های خوابگاهی و بورسیه ای

• فراهم کردن امکان تحصیل و کار در دانشگاه ها و کشور های اروپایی

• ارائه رشته های پرطرفدار مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

• سطح کیفی آموزشی بالا

تحصیل در شهر آدانا ترکیه

آدانا به عنوان ششمین شهر بزرگ ترکیه شناخته می شود و افراد زیادی در ایران و سایر کشور ها خواهان اخذ پذیرش از دانشگاه های آن هستند. این شهر از جمله شهر های توسعه یافته ترکیه محسوب می شود. آدانا به دلیل دشت های حاصلخیز و کارخانه های خود مقصد مناسبی برای مهاجران است. اگرچه تنها دو دانشگاه در این شهر وجود دارد، اما این دانشگاه ها از نظر کیفیت آموزشی از دانشگاه های برتر ترکیه به شمار می روند. این شهر به دلیل پیشرفت قابل ملاحظه در کشاورزی و صنعت، به یکی از مراکز جذب شرکت های خارجی در خاورمیانه تبدیل شده است. به این ترتیب دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به آسانی می توانند در آدانا مشغول به کار شوند. به دلیل این که این شهر یکی از ارزان ترین شهر های ترکیه برای زندگی محسوب می شوند، همواره مهاجران بسیاری علاقمند به کار و تحصیل در آن هستند. از طرف دیگر، شهر آدانا دارای دو دانشگاه مطرح چوکوروا و علوم و تکنولوژی آلپ ارسلان است که کیفیت آموزشی بسیار مناسبی را ارائه می دهند. دانشگاه چوکوروا در رتبه ۱۷۰۰ بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است و از دانشگاه های برتر ترکیه نیز محسوب می شود.

تحصیل در شهر قونیه ترکیه

این شهر در مرکز منطقه آناتولی مرکزی قرار گرفته است. شهر قونیه جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر دارد و به عنوان یکی از بزرگ ترین شهر های کشور ترکیه شناخته می شود. دانشگاه های شهریه قونیه از کیفیت آموزشی مطلوبی برخوردار هستند و به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. در مجموع ۵ دانشگاه در شهر قونیه وجود دارند که ۳ تای آن ها دولتی و ۲ تای دیگر خصوصی است. خوشبختانه هم در بین دانشگاه های دولتی و هم دانشگاه های خصوصی ترکیه دانشگاه مورد تائید وزارت علوم ایران وجود دارد. این مسئله سبب می شود که ایرانیان بیشتری علاقمند به تحصیل در این کشور باشند. لیست دانشگاه های قونیه عبارتند از:

• دانشگاه خصوصی غذا و کشاورزی قونیه

• دانشگاه دولتی قونیه

• دانشگاه خصوصی کاراتای ترکیه

• دانشگاه دولتی نجم الدین اربکان قونیه

• دانشگاه دولتی سلجوق ترکیه

✓ سطح علمی دانشگاه های قونیه

از بین دانشگاه های شهر قونیه، دو دانشگاه کاراتای و سلجوق مورد تائید وزارت علوم ایران هستند که این نشان دهنده سطح علمی مناسب دانشگاه های این شهر است. برخی از ویژگی های کیفیتی دانشگاه های قونیه عبارتند از:

• فضای مدرن دانشگاه های قونیه

• کادر علمی برجسته

• امکانات آموزشی وسیع

• مشارکت در برنامه های تبادل دانشجویی

بهترین شهر های ترکیه برای تحصیل

کلام آخر

ما در این مقاله از هلدینگ هلی ویزا، به شرح کاملی از بهترین شهر های کشور ترکیه برای تحصیل پرداختیم. همانطور که مطالعه کردید، کشور ترکیه به دلیل شباهت های فرهنگی بسیار زیاد و نزدیکی جغرافیایی که با کشور ما دارد، مقصد بسیار مناسبی برای متقاضیان ایرانی است. افراد با توجه به شهر و دانشگاه مورد نظر خود، می توانند اقدام به مهاجرت تحصیلی کنند. برای انتخاب دانشگاه مناسب، لازم است به این نکته توجه کنید که اگر قصد فعالیت در کشور ایران را دارید، باید از دانشگاهی مدرک خود را دریافت کنید که مورد تائید وزارت علوم و یا بهداشت ایران باشد. هزینه زندگی در کشور ترکیه به نسبت سایر کشور های اروپایی، بسیار مناسب تر است. آدانا یکی از ارزان ترین شهر های این کشور محسوب می شود. همچنین دانشگاه های این کشور در سراسر جهان بسیار معتبر هستند و با استفاده از مدرک آن می توانید در سایر کشور های جهان ادامه تحصیل دهید و یا وارد بازار کار شوید.

سوالات متداول

بهترین شهر های ترکیه برای ادامه تحصیل کدامند؟

آنکارا، استانبول، ازمیر، آدانا، قونیه و بورسا برای از بهترین شهر های ترکیه برای تحصیل هستند.

شیوه اخذ پذیرش در دانشگاه های ترکیه چگونه است؟

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه لازم است با توجه به دانشگاه مورد نظر در یکی از آزمون های یوس و یا سات شرکت کنید.

تحصیل در چه رشته هایی در کشور ترکیه امکان پذیر است؟

تحصیل در رشته های بسیاری در دانشگاه های این کشور امکان پذیر است. از جمله این رشته ها می توان به اقتصاد، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، روانشناسی، فیزیک، شیمی، ریاضیات، بیولوژی … اشاره کرد.