آکواریوم فلوریا استانبول، یکی از بهترین مکان های دیدنی این شهر برای بازدید در سفر است. این آکواریوم، مجموعه ای زیبا از آبزیان موجود در اقلیم های مختلف دنیا را در اختیار دارد. چنانچه شما در جز افرادی هستید که به زندگی آبزیان علاقمندند، توصیه می کنیم در سفر به ترکیه حتما به این مکان دیدنی در استانبول سر بزنید. دیدن این مکان تفریحی برای خانواده ها و علل الخصوص کودکان بسیار لذت بخش است. ما در این مقاله از هلدینگ هلی ویزا، قصد داریم ویژگی های مختلف آکواریوم فلوریا استانبول را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با آکواریوم فلوریا استانبول

استانبول در سال ۲۰۱۱ اقدام به راه اندازی بزرگ ترین آکواریوم موضوعی دنیا کرد. این محل در ساختمانی ۲ طبقه طراحی شده است که مساحت آن ۲۲ هزار متر مربع است. هم اکنون گونه های گیاهی و جانوری مختلفی در این مکان نگهداری می شوند. هر یک از این گونه ها در شرایط مناسب و منطبق با زادگاه خود قرار دارند.

ساعت کار و قیمت بلیط آکواریوم فلوریا استانبول

بازدید از این آکواریوم مثل هر مکان تفریحی و گردشگری دیگر، نیازمند خرید بلیط ورود می باشد. شما نیز می توانید با خرید بلیط آکواریوم به صورت حضوری و یا اینترنتی از این مکان بازدید کنید. ساعت کار این آکواریوم از دوشنبه تا جمعه ۱۰ تا ۱۹ و در روز های تعطیل شنبه و یکشنبه از ۱۰ تا ۲۰ است. قیمت بلیط ورودی این آکواریوم نیز برای هر رنج سنی متفاوت است و به صورت زیر می باشد:

• بزرگسالان: ۳۱۵ لیر

• کودکان زیر ۲ سال: رایگان

• کودکان بالای دو سال، افراد بالای ۶۵ سال و ناتوان جسمی: ۲۷۰ لیر

آدرس آکواریوم فلوریا استانبول

این آکواریوم در مرکز شهر استانبول واقع شده است. برای بازدید از این محل باید به منطقه باکرکوی بروید که در محله شیلنکوی استانبول قرار دارد. برای این منظور می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استانبول مثل اتوبوس، تاکسی و مترو نیز استفاده کنید.

شیوه دسترسی به آکواریوم فلوریا استانبول با شاتل های رایگان

این آکواریوم برای افرادی که بلیط خود را به صورت آنلاین خریداری کرده اند، دارای شاتل یا سرویس های رفت و برگشت رایگان از ۳ ایستگاه سلطان احمد، تکسیم و سرکجی به سمت آکواریم فلوریا می باشد. گردشگران می توانند صرفا با نشان دادن بلیط، خود را به این آکواریوم برسانند.

شیوه دسترسی به آکواریم فلوریا با سیستم حمل و نقل

یکی دیگر از راه های رسیدن به آکواریوم فلوریا، با استفاده از سیستم حمل و نقل است. خوشبختانه شهر استانبول به دلیل برخورداری از سیستم حمل و نقل بسیار مناسب، امکان دسترسی به هر نقطه ای را فراهم می کند. در نتیجه برای رفتن به این محل می توانید از سیستم حمل و نقل شهر استانبول استفاده کنید. در ادامه به بررسی سیستم حمل و نقل استانبول برای دسترسی به آکواریوم فلوریا می پردازیم:  

✓ تاکسی: چنانچه برای رفتن به این محل تاکسی را انتخاب کرده اید، باید بدانید که به دلیل قیمت بالای سوخت در کشور ترکیه، هزینه تاکسی بسیار بالاست؛ در نتیجه بهتر است شیوه دیگری را انتخاب کنید.

✓ اتوبوس: یکی دیگر از وسیله های حمل و نقل عمومی محسوب می شود. برای رفتن آکواریوم فلوریا می توانید سوار اتوبوس های باکرکوی شوید و خود را به ساحل یدیکوله برسانید. سپس ادامه مسیر را با اتوبوس های BN1 طی کنید.

✓ مترو: یکی از محبوب ترین وسایل نقلیه عمومی است. برای رفتن به آکواریوم، لازم است با مترو به میدان تکسیم رفته و با کمک خط M2 خود را به ایستگاه ینیکاپی و سپس خیابان کندی برسانید. با رسیدن به این خیابان، به ایستگاه اتوبوس لانکا داوود پاشا بروید و با اتوبوس خط BN2 خود را به آکواریوم فلوریا برسانید.

ورودی های آکواریوم فلوریا استانبول

این آکواریوم دارای دو طبقه است که از بخش های مختلفی تشکیل شده اند. در ادامه هر یک از این طبقه ها را بررسی می کنیم:

۱- طبقه اول: در ابتدا فروشگاهی را مشاهده می کنید که ورودی آن روبه روی میز اطلاعات و رختکن قرار دارد. سپس با گذر از محل عکسبرداری، به کافی شاپ کنار دریای سیاه خواهید رفت. در گوشه سمت راست این دریا کشتی نوح را مشاهده می کنید. بعد از عبور از تنگه بسفر، به دریای مرمره می رسید. چنانچه به غواصی علاقمندید، در این قسمت می توانید آن را تجربه کنید. با خارج شدن از دریای مرمره در انتهای خروجی طبقه اول وارد دریای اژه می شوید که دارای دیدنی های مختلف است.

۲- طبقه دوم: در ورودی طبقه دوم همانند طبقه اول مغازه ای وجود دارد که می توانید در آن سوغاتی بخرید. با ورود به این طبقه وارد کانال سوئز می شوید که دریای سرخ و دریای مدیترانه را به هم متصل می کند. شما از دریای مدیترانه به تنگه جبل الطارق می روید و سپس از طریق تونلی شیشه ای به اقیانوس اطلس می رسید.

معرفی سالن های آکواریوم فلوریا استانبول

این آکواریوم دارای سالن های بسیاری است که گردشگران می توانند از آن بازدید کنند و با هر یک از آن ها آشنا شوند. مهم ترین این سالن ها عبارتند از:

✓ دریای سیاه: اولین بخشی است که طراحی شده و متعلق به اقلیم دریای سیاه است. در این قسمت شاهد انواع موجودات دریایی، گونه های مختلف گیاهی و ویژگی های مختلف مختص به این دریا خواهید بود.

✓ تنگه بسفر: دومین قسمت آکواریم محسوب می شود که در آن محل ورودی ماهی ها به دریا شبیه سازی شده است. این قسمت دارای کفپوش شیشه ای است که از آن می توانید حرکت ماهی ها را زیر پای خود ببینید.

✓ دریای مرمره: در ابتدای این قسمت تصاویری از دریای مرمره و معماری ساختمان های آن وجود دارد. در این بخش می توانید بازار بزرگ استانبول را نیز مشاهده کنید. پس از عبور از محله مرمره وارد دریای مرمره می شوید که دارای کوسه و سفره ماهی است.

✓ تنگه داردانل: در این بخش می توانید انواع شانگ ماهی، بز ماهی و ماهی زبر دم را مشاهده کنید. همچنین در این قسمت اطلاعات تاریخی و جغرافیایی تنگه داردانل را نیز مشاهده می کنید.

✓ دریای اژه: دریای اژه بین ترکیه و یونان قرار گرفته است. در مسیر دریای اژه مجسمه های اساطیر یونان باستان قرار گرفته اند.

✓ کانال سوئز: آکواریوم فلوریا در این قسمت به معرفی سازنده این کانال پرداخته است و اطلاعاتی درباره او قرار داده است.

✓ دریای سرخ: این قسمت شما را شگفت زده خواهد کرد؛ زیرا مملو از ماهی های رنگارنگ بومی دریای سرخ در ابعاد کوچک و بزرگ است. همچنین سخره های مرجانی زیبایی نیز پشت شیشه های آن قرار دارد.

✓ قاره جنوبگان: در این قسمت شبیه سازی قطب جنوب انجام شده است و دمای آن کم تر از سایر بخش هاست. وجود ماهی های بومی قطب جنوب، پنگوئن و کوه های یخی نیز بخش دیگری از جاذبه های این قسمت است.

✓ دریای مدیترانه: مسیر بعدی که وارد آن می شوید دریای مدیترانه است. این بخش نیز ماهی های مختص به خود را دارد. همچنین اطلاعاتی درباره خصوصیات جغرافیایی این ناحیه نیز در اختیار بازدید کنندگان قرار گرفته است.

✓ تنگه جبل الطارق: این قسمت آنچنان سرگرم کننده است که بازدیدکنندگان احساس خستگی نمی کنند. این بخش دارای ماهی های بومی شیار میانی مراکش و اسپانیا است.

✓ کانال پامال: مسیر این کانال دارای چندین آکواریوم است که محل زندگی موجودات دریایی متفاوتی می باشد. وجود کشتی در این قسمت نیز یکی دیگر از دیدنی های این بخش است.

✓ اقیانوس آرام: یکی از جذاب ترین بخش های آکواریوم است که دارای ستاره دریایی، دلقک ماهی، زمرد ماهی، جراح ماهی و بسیاری در ماهی های دیگر است. همچنین با بازدید از این قسمت می توانید با استفاده از صفحه نمایش موجود، زمین لرزه ها، سونامی ها و آتشفشان ها را نیز مشاهده کنید.

خرید سوغاتی از آکواریوم

یکی از جذاب ترین قسمت های هر سفر، خرید سوغاتی و هدیه برای خانواده و عزیزان است. ترکیه از جمله کشور های متمدنی است که هنر های دستی و خوراکی های بومی بسیار زیادی دارد. در یکی از بخش های آکواریوم فلوریا، فروشگاهی برای خرید سوغاتی قرار داده شده است.‌ پس از بازدید از این آکواریوم، اگر قصد خرید سوغاتی دارید، می توانید به این قسمت که در درب خروجی قرار دارد، مراجعه کنید.

کلام آخر

ما در این مقاله از هلدینگ هلی ویزا، به صورت کامل آکواریوم فلوریا استانبول را بررسی کردیم. همانطور که مطالعه کردید، این آکواریوم یکی از جا های دیدنی جذاب شهر استانبول است که افراد زیادی از آن بازدید می کنند. این آکواریوم مکان های مختلف ترکیه و جهان را بازسازی کرده و در معرض دید گردشگران قرار داده است. همچنین دارای رستوران، کافه و فروشگاه سوغاتی نیز می باشد تا گردشگران در حین بازدید از امکانات آن ها استفاده کنند. امیدواریم که مطالب بیان شده برای شما مفید واقع شده باشد.

سوالات متداول

قیمت بلیط آکواریوم فلوریا چقدر است؟

برای بزرگسالان ۳۱۵ لیر، برای کودکان زیر ۲ سال رایگان و برای کودکان بالای دو سال، افراد بالای ۶۵ سال و ناتوان جسمی ۲۷۰ لیر می باشد.

ساعت کار آکواریوم فلوریا چگونه است؟

ساعت کار این آکواریوم از دوشنبه تا جمعه ۱۰ تا ۱۹ و در روز های تعطیل شنبه و یکشنبه از ۱۰ تا ۲۰ است.

آکواریوم فلوریا شامل چه بخش هایی است؟

دریای سیاه، دریای اژه، تنگه بسفر، دریای مرمره، دریای مدیترانه و …